איתור נזילת מים

בדרך כלל לא מסובך מדי לאתר נזילת מים, הבעיה היא שאנחנו מאתרים את הנזילה רק לאחר שכבר נוצר נזק. אנחנו רואים כתמים של רטיבות על הקירות והתקרה, מרגישים ירידה משמעותית בזרם המים בצינורות ולפעמים פשוט מקבלים חשבון נפוח ולא ברור מחברת המים.

חשוב לציין שנזילה יכולה לקרות בגלל הרבה מאד סיבות, לא תמיד בגלל פיצוץ בצינור אלא בגלל שחיקה של מערכת המים ובעיות אחרות. נזילות לא תמיד נמצאות היכן שהתגלו כתמים על הקירות ויכול להיות שהיא מתרחשת בנקודה אחרת בקיר או באדמה.

לא כדאי לנסות לבד

בגלל הסיכון שבאיתור נזילה באופן חובבני, לא מומלץ לנסות לגלות היכן הנזילה באופן עצמאי. אינסטלטורים שהגיעו לבתים שבהם מישהו ניסה לאתר נזילה, יפגשו קירות שבורים וחשופים והרבה נזק. היום לא צריך להגיע למצב כזה. אינסטלטור 24 שעות מקצועי ומוסמך יגיע עם ציוד מתקדם שלא דורש יותר מדי חורים בקירות ונזקים ויוכל לפתור את הבעיה מהר יותר.

 

בדיקת לחצים ואיתור באמצעות מכשור מתקדם

אינסטלטור במרכז מקצועי יוכל לבצע בדיקת לחצים, הוא יעבור בין מקורות המים בבית ויפתח ברזים ופתחים כדי לבדוק היכן זרם המים אינו חזק – מה שיכול להצביע על נזילה. אפשרות אחרת היא להשתמש בציוד תרמי שעוזר לאתר את הנזילות באמצעות שיקוף של מה שקורה מאחורי הקיר. עוד שיטה קצת פחות מתוחכמת היא באמצעות נשיפות לתוך הצינורות, בייחוד כשמדובר במערכות מיזוג אוויר, שם אפשר לנשוף פנימה ולהרגיש את הנזילה – או יותר נכון את החסימה שגורמת לה.

© האתר עוצב ונבנה על ידי תכלת פרסום