איך מחליפים ברז?

החלפת ברז היא פעולה שלא תמיד מצריכה הזמנה של אינסטלטור תל אביב. היא דורשת קצת דיוק ומיומנות וצריך לדעת לעבוד עם כמה כלי עבודה בסיסיים, אבל בסופו של דבר ניתן להחליף ברז די בקלות. הדבר הראשון שצריך הוא כמובן לרכוש ברז חדש שמתאים למקום שבו אתם צריכים להחליף ברז. הברז צריך להיות מתאים באורך ובעומק שלו ולהיות נוח לשימוש.

הדבר השני שתצטרכו להכיר הוא מפתח שוודי. זהו כלי העבודה העיקרי שיעזור לכם להסיר את הברז הישן ולקבע את הברז החדש למקום. המפתח צריך להיות תואם בגודלו לאום של הברז – איזור החיבור. בנוסף כדאי שיהיו בבית מברגים טובים, מפתח צינורות וחומר קיבוע – חומר נעילה (שנקרא גם טפלון).

לפני ההתקנה

לפני ההתקנה של ברז חדש בא הפירוק של הברז הישן. הדבר הראשון שעושים הוא לנתק את זרם המים ולוודא שאין מים בברז. לאחר שבדקתם זאת, פותחים עם מפתח שוודי את ההברגה – האומים ומוציאים את הברז הישן. על גבי המשטחים בהם הברז מחובר לשיש יש דיסקיות מתכת שבדרך כלל נותנות את המראה המסודר לכיור, גם אותן מורידים. משתמשים בחומר התזה מיוחד שניתן לקנות בכל חנות לצרכי בית כדי לשחרר בצורה נוחה את החלקים שמחוברים לקירות. מנקים את השטח מהלכלוך.

החלפת הברז

אחרי שהכנו את השטח, מרכיבים את האקסצנטרים – אלו הם החיבורים של הברז אל הצינורות שבקירות. דואגים שהחיבור הוא חזק ויציב ולאחר מכן מחברים את הברז החדש ואת כל חלקיו. הברזים משתנים בהתאם לעיצוב ולסוג אבל לרוב מדובר בהרכבה שכוללת הנחה של גומיות ודיסקיות וקיבוע באמצעות אטמים והברגות.

אחרי התהליך הזה, אפשר לפתוח מחדש את המים ולוודא שהברז עובד כמו שצריך ואין נזילות ובעיות.

© האתר עוצב ונבנה על ידי תכלת פרסום