איך לאבחן בעיות אינסטלציה?

בעיות אינסטלציה הן בעיות שיחסית קל להרגיש בהן מול העיניים, אבל לא תמיד כדאי לנסות ולאבחן אותן לבד. כתמים על הקירות יכולים להיות סימן לנזילות, אבל גם לבעיות מורכבות יותר במערכת המים. לחץ מים נמוך יכול לנבוע מהופעה של אבנית בצנרת, אבל גם בגלל סתימה כלשהי. בקיצור, אבחון מקצועי של אינסטלטור ברמת גן מוסמך הוא כנראה הפתרון הטוב ביותר לכל בעיית אינסטלציה ובכל זאת – הנה כמה סימנים שיעזרו לכם לקבל כיוון.

 

אבחון סתימות

סתימות הן כנראה הדבר הקל ביותר לאבחון. אנחנו מנסים לשטוף כלים ורואים שהמים לא יורדים לתוך הצנרת, מורידים את המים בשירותים והמים מסרבים לרדת ואפילו נשפכים. כל הסימנים מראים שיש סתימה. ולמרות שמדובר באבחנה מאד ברורה, לא כדאי לנסות לפתור את הבעיה לבד. מומלץ להזמין אינסטלטור מקצועי שיקבע שמדובר בסתימה בלבד ולא בבעיה חמורה יותר בצנרת – בעיה שעלולה לחזור על עצמה שוב ושוב.

חשוב לציין שסתימות פשוטות וחד פעמיות, אפשר לתקן לבד באמצעות פתיחה של הצנרת וריקון של האשפה שמצטברת בצינור. בדרך כלל, אם הבעיה היא חד פעמית וקטנה יחסית, היא תיפתר.

אבחון נזילות

נזילות אפשר לראות ולהרגיש. הן מופיעות בצורת כתמי רטיבות על הקירות ואפילו מים שפתאום יורדים מהתקרה. תלוי בהקף הנזילה. בגלל שיש סוגים שונים של נזילות, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לסגור את הברז הראשי ולדבר עם בעל מקצוע שיוכל לבוא ולזהות את מקור הנזילה ולפתור אותה. אפשר לעקוב אחרי הופעת המים עד למקום שבו עדיין רטוב, גם אחרי שסגרנו את הברז אבל הפתרון המקצועי הוא הטוב ביותר.

© האתר עוצב ונבנה על ידי תכלת פרסום