רטיבות – מהם הגורמים והנזקים?

רטיבות שנגרמת בעקבות נזילות בצנרת היא לא רק נזק אסתטי אלא גם פוגעת באיכות המגורים בשל לחץ מים נמוך וכמובן נזק מתמשך לצנרת.

נזילות בצנרת הן אחת הסיבות לרטיבות על קירות הבית. בעוד שאת הרטיבות שנגרמת בגלל בעיות איטום אפשר לפתור בקלות על ידי חידוש האיטום, רטיבות הנגרמת בעקבות נזילות בצנרת היא עניין הרבה יותר מסובך.

איך זה קורה?

נזילה בצנרת שעם הזמן הופכת להיות רטיבות על הקירות נוצרת כאשר מים יוצאים מהצינורות, בעקבות פיצוץ למשל. את הרטיבות לא רואים בהתחלה, אך אם הנזילה אינה מטופלת בזמן ולא מקבלת מענה מקצועי, כעבור זמן מה אפשר יהיה לראות סימנים של רטיבות. ניתן לחוש את הרטיבות כאשר נוגעים בקיר ואף אפשר לראות סימני רטיבות היטב, כמו קילוף של צבע הקיר.

נזקי הרטיבות

הנזקים של רטיבות יכולים במקרה הטוב להיות אסתטיים בלבד. כאמור, הרטיבות גורמת לצבע הקיר להתקלף לאט לאט.

אבל הנזק החמור שצריך לשים לב אליו הוא התפתחות של עובש ופטריות, שהם כמובן מסוכנים לבריאות של בני הבית. משום כך, חשוב לקבל בהקדם שירות של אינסטלטור בתל אביב מקצועי ומהימן.

האם אפשר למנוע את נזקי הרטיבות?

תשמחו לדעת שגם את הנזקים של הרטיבות וגם את הגורמים לרטיבות אפשר למנוע. כל מה שצריך לעשות זה בדיקה תקופתית ע"י אינסטלטור במהלכה בודקים האם ישנן נזילות מהצנרת. הבדיקה לא חייבת להיות "פולשנית", ויכולה להתבצע על ידי מדידת לחץ המים בעזרת שעון לחץ או בעזרת מצלמה תרמית. מומחים לאינסטלציה שמצוידים במכשירים האלו יוכלו לעשות את הבדיקה בקלות ובמהירות.

© האתר עוצב ונבנה על ידי תכלת פרסום